Historia Marki

Historia marki „computools” to ścieżka sukcesu, transformacji i innowacji, która rozpoczęła się w 2000 roku

ZAŁOŻENIE MARKI
“Сomputools”
2000-2001

PIERWSZE KROKI

Marka Computools została założona 24 marca 2000 r. przez Rogera Marion (byłego inżyniera sieci Bell Canada, Pratt & Whitney, Genicom, RRSSS Québec (Ministerstwo Zdrowia)).

Marka Computools rozpoczęła działalność jako internetowa Firma konsultingowa, która zapewniała doradztwo w zakresie sprzedaży technologicznej w dziale Northwest Digital. Na początku 2001 roku marka działała jako CEO w Ameryce Północnej dla francuskiej firmy (Perform S. A. – Aix-en-Provence) z siedzibą w Waszyngtonie, którą BMC Software przejęło kilka miesięcy później. Następnie firma działała pod skrzydłami BMC Software jako geomenager w dziale „sieci komputerowych” z biurami w Montrealu, Chicago, Waszyngtonie i Houston.
2002-2006

OKRES MOŻLIWOŚCI I WYZWAŃ

W 2002 roku marka otrzymała ciekawe wyzwanie — rozwijanie międzynarodowych partnerstw z firmą zarządzającą siecią z siedzibą w Raleigh w Północnej Karolinie (Oculan Corp), gdzie zespół odniósł wielki sukces we współpracy z kierownictwem Steve'a Gilesa (CEO), Luke'a Rindfusa (CSO) i Darreka Portera (marketing). Umożliwiło to znalezienie ważnych partnerów biznesowych dla Computools na prawie całym świecie.

W tym samym roku marka Computools połączyła siły z włoską firmą programistyczną Look@LAN (założycielem Carlo Medas), aby stworzyć wysokiej jakości produkty sieciowe (takie jak Look@LAN Pro i Look@NetStat). W 2002 roku pod kierownictwem Rogera Marion powstała Lavalys Consulting Group. Lavalys, z linią produktów EVEREST, odnosiła sukces z dnia na dzień. Lavalys miał ponad 250 partnerów biznesowych i miliony klientów EVEREST na całym świecie z biurami w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Trynidadzie Tobago, Wielkiej Brytanii, Francji, Węgrzech, Ukrainie i Singapurze.
2006-2012

OKRES ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

W 2006 roku marka Computools w pełni weszła w działalność związaną z rozwojem zarządzania siecią (SNMP QuickStat), wysokiego szyfrowania (SSH Server, EDS, PRTC) i oprogramowania (Sentinel, Kali, Hathor) we współpracy z SSS Ukraine.

Lavalys zaprzestał działalności w 2012 roku.
ŚCIEŻKA FIRMY
COMPUTOOLS
2013-2015

OKRES ZAŁOŻENIA FIRMY COMPUTOOLS

Firma Computools została założona w 2013 roku przez Siergieja Tymchuka i w krótkim czasie stała się niezawodnym dostawcą innowacyjnych rozwiązań programowych dla firm IT w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Norwegii i innych regionach. Aktywny i stabilny rozwój firmy w połączeniu z kompetentną polityką personalną pozwolił na zgromadzenie i zjednoczenie zgranego zespołu ekspertów.

Od samego początku założyciel firmy przejął kontrolę nad działem inżynierii oprogramowania, aby stworzyć w Computools wysoki poziom wysokiej jakości rozwiązań IT dla klientów.
2015-2017

ERA TRANSFORMACJI

Pod koniec 2015 roku firma zatrudniała już 34 specjalistów IT. W 2016 roku liczba pracowników wzrosła do 49, a firma otworzyła kolejne biuro w Kijowie (Ukraina). Kolejny rok 2017 był rokiem przełomowego wzrostu i rozwoju dla Computools: liczba pracowników wzrosła do 99, otwarto przedstawicielstwa w Londynie (Wielka Brytania) i Tel Awiwie (Izrael).
2017-2018

ERA AKTYWNEGO WZROSTU I INNOWACJI

W 2018 roku dążąc do zapewnienia klientom jak najlepszej obsługi, Computools stale rozwijał i kształcił specjalistów wewnątrz firmy: pracownicy przeszli niezbędne szkolenia, a kadra została uzupełniona o nowych ekspertów (kompetentnych pracowników). Na liście klientów Computools pojawiły się duże światowe marki, a lista usług znacznie się rozszerzyła.

W 2018 roku Computools zatrudniało 137 specjalistów IT i w tym samym roku otworzyło przedstawicielstwo w USA.
2019-2020

ERA TRANSFORMACJI WEWNĘTRZNEJ I POSTĘPOWEGO ROZWOJU

W połowie 2019 roku CMS Games LLC dołączyło do Computools, aby z powodzeniem realizować wspólne projekty w dziedzinie tworzenia gier online.

W 2020 roku Computools stara się dostarczać klientom najlepsze rozwiązania programowe i udzielać eksperckich porad IT w zakresie projektowania, rozwoju, obsługi i optymalizacji. Wysiłki Computools zostały wysoko ocenione i wyróżnione.

Computools znajduje się na liście 100 Global Outsourcing 2020 Międzynarodowego Stowarzyszenia specjalistów outsourcingu (IAOP).

IT World Awards, część programu uznawania SVUS Awards z Doliny Krzemowej w Stanach Zjednoczonych, nazwała Computools złotym laureatem w kategorii „Najlepsze usługi IT”

W 2020 r. Computools przekroczyło 200 pracowników IT i obecnie ma lokalizacje w Filadelfii, San Francisco (USA) i Melbourne (Australia), a także w pełni funkcjonalne biura w Kijowie, Zaporożu (Ukraina), Londynie (Wielka Brytania), Tel Awiwie. (Izrael).

Computools jest członkiem międzynarodowych stowarzyszeń: Stowarzyszenia IT Ukraine, Enterprise Europe Network, kanadyjsko-ukraińskiego projektu wsparcia handlu i Inwestycji – CUTIS, Norwesko-Ukraińskiej Izby Handlowej (NUCC), Australijsko-Ukraińskiej Izby Handlowej.
2021-2022

GLOBALNE SKALOWANIE

W 2021 roku Computools zmienił markę i zintegrował nową strategię, która polegała na kompleksowej transformacji: od nowego logo i tożsamości do komunikacji. Wizualna reprezentacja firmy została zsynchronizowana z wewnętrznym pozycjonowaniem firmy, odzwierciedlając jej dojrzałość, poświęcenie i zasady.

W połowie 2021 roku Computools otworzyło biuro w Warszawie (Polska). Pozwala to na rozwój zawodowy firmy na rynku międzynarodowym, tworząc nowe miejsca pracy dla ambitnych i doświadczonych pracowników, co przyczynia się do znacznego wkładu w sukces klientów firmy.

Kolejnym krokiem Computools było wejście na rynek azjatycki. Dla firmy ważne jest nie tylko rozszerzenie geografii i zbliżenie się do swoich partnerów w Japonii, ale także przeniesienie swojego doświadczenia i wiedzy do innego regionu. Dzięki temu Computools kontynuuje swój gwałtowny wzrost i zwiększa globalną obecność. Computools zostaje członkiem Japońskiego Stowarzyszenia JASIPA.

W 2022 Computools nadal rośnie, przekraczając granicę 250 pracowników. Firma udowodniła swoją wiarygodność na globalnym rynku outsourcingu IT. Stowarzyszenie IAOP umieściło Computools na liście 2022 Global Outsoursing 100. Po raz drugi Computools spełnia kryteria kwalifikacyjne IAOP.